0
0
0
s2smodern

Esemény információk

2017. november 11. (szombat) 10 óra
Magyar Gyula Kertészeti Szakgimnázium Csarnoka

 

Versenykiírás letöltése (PDF)

Nevezési lap letöltése (XLS)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BESZÁMOLÓ

A Budapesti Tollaslabdázók Szövetsége a Budapesti Egyetemi és Főiskolai Sportszövetséggel együttműködve immár 4. alkalommal bonyolította le az Universitas Kupát.

November 11-én, szombaton, a Magyar Gyula Kertészeti Szakgimnázium és Szakképző iskola 4 pályás csarnokában került megrendezésre a – már hagyományossá vált – őszi egyetemi és főiskolai tollaslabda verseny.

Nagy örömre adhat okot, hogy az egyetemi hallgatók között is egyre népszerűbb a tollaslabdázás. Ez látszik a nevezők számából (összesen 44 nevezés érkezett)

Különösen az örvendetes, hogy már nem „csak” szabadidősportként (szabadtéri, vagy kirándulós-strandos-nyaralásos), hanem elismert olimpiai versenysportágként, egyre komolyabb keretek között játsszák a hallgatók.

A közelmúltig – sajnos – kimaradt ez a korosztály a versenyzés lehetőségéből.

Jól tükrözi az utóbbi időben felmerült igényt, hogy a verseny nemzetközivé vált (volt laoszi, mongol, thaiföldi, iráni nevező), és az ország különböző egyetemeiről (Budapest, Szeged, Győr, Gödöllő, Keszthely) érkeztek a játékosok.

EREDMÉNYEK

Férfi egyes (10 nevező)

  1. Balog Benjámin (ELTE)
  2. Siklósi Gergely (ELTE)
  3. Aracsi Ádám (BCE) és
    Szilágyi Béla (ELTE)

 

Női egyes (8 nevező)

  1. Csajbók Ágnes (Nemzeti Közszolgálati Egyetem)
  2. Dancsa Barbara (Pannon Egyetem)
  3. Bakondi Dóra (ELTE) és
    Turi Kamilla (ELTE)

 

Férfi Páros (10 nevező)

  1. Balog Benjámin (ELTE) – Prayoga Wahyu Triputra (ELTE)
  2. Szilágyi Béla (ELTE) – Demjén Dominik (Corvinus)
  3. Thongsay Phongphanit (SZTE) – Milad Mehdizadkhani (SZTE) és
    Tüdős Attila (BCE) – Aracsi Ádám (BCE)

 

Női páros (6 nevező)

  1. Vida Alexandra (ELTE) – Godányi Eszter ELTE)
  2. Turi Kamilla (ELTE) – Bakondi Dóra (ELTE)
  3. Handzsel Kinga (ELTE) – Szabó Sára (ELTE)

 

Vegyes páros (10 nevező)

  1. Zsembery Norbert (ELTE) – Vida Alexandra (ELTE)
  2. Prayoga Wahyu Triputra (ELTE) – Bakondi Dóra (ELTE)
  3. Siklósi Gergely (ELTE) – Turi Kamilla (ELTE) és
    Szilágyi Béla (ELTE) – Godányi Eszter (ELTE)

VERSENYKIÍRÁS


További események

Ez a weboldal sütiket használ. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához. További információk